Szkolenie online

Pandemia koronawirusa sprawiła, że nasza codzienność bardzo się zniekształciła, zmieniła i przewartościowała. Odnalezienie się w tej nowej, cyfrowej rzeczywistości nie było łatwe, jednak po tylu miesiącach możemy z dumą stwierdzić, że udało się - doskonale podołaliśmy wszelkim wyzwaniom. Wiele wypracowanych w tym czasie rozwiązań z pewnością zostanie z nami na dłużej - dotyczy to m.in. popularnych obecnie szkoleń online. To znakomite rozwiązanie, które pozwala zdobyć rzetelną wiedzę bez wychodzenia z domu. Ma ono bardzo wiele zalet - zarówno dla organizatorów, jak i dla uczestników.

Fot. Pixabay

Szkolenie przez Internet - organizacja przez firmę w czasach pandemii


Szkolenia online cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością. Są wygodną formą spotkań i zdobywania wiedzy. Wiele firm znalazło w szkoleniach przez Internet alternatywę dla eventów w salach konferencyjnych - i trzeba przyznać, był to zdecydowanie słuszny krok. Organizując szkolenie online, firmy spotykają się z zupełnie nowym rodzajem wyzwania. W ten sposób dotrzeć mogą do znacznie większej liczby osób. Bilety na szkolenia przez Internet są z reguły bardziej korzystne cenowo, niż uczestnictwo stacjonarne. Przekłada się to na spore zainteresowanie wśród społeczności, która spragniona jest bezpośredniego kontaktu z nauką, rozwojem czy inspirującymi rozmowami. A wszystko to oczywiście w bezpiecznych warunkach - we własnym salonie, sypialni lub gabinecie. Organizacja szkoleń w czasach pandemii jest więc doskonałym pomysłem, pozwalającym na podtrzymanie więzi międzyludzkich, zapewnienie ciągłości działań własnej firmy oraz dotarcia do nowych uczestników, którzy być może inaczej nie mieliby sposobności udziału w proponowanych wydarzeniach. Ten specyficzny czas pandemii zmusił także firmy do zastanowienia się nad własnymi metodami i narzędziami pracy. I choć skonfrontowanie ich z rzeczywistością oraz potrzebami rynku nastąpiło gwałtownie, to tym samym otworzyło dotychczasowe strategie na myślenie asekuracyjne, innowacyjne i przyszłościowe. Punkty ciężkości w wielu firmach z pewnością zmieniły się na przestrzeni ostatnich miesięcy, jednak dzięki temu możemy dziś mówić o wspólnym sukcesie. 

Fot. Pixabay

Szkolenie online z certyfikatem - czy zapewnia to samo co na żywo


Szkolenie przez Internet już samą formułą odbiega od spotkań na żywo, lecz w kontekście merytoryki i jakości rozmów niezmiennie zdobywa wysokie noty. Jest wielu uczestników, którzy zdecydowanie bardziej cenią sobie spotkania face to face, które wydawać się mogą bardziej swobodne czy wpływające na znacznie większą integrację grupy. Są to jednak niuanse, które trudno jest odwzorować w sieci. Online szkolenia mają rewelacyjną formułę, a ponadto pozwalają podnieść kompetencję bez wychodzenia z domu. Najważniejszy jest przecież efekt - zdobycie nowych kwalifikacji. Szkolenia przez Internet z certyfikatem pozwalają zdobyć szereg umiejętności, którymi nie tylko możemy pochwalić się w pracy, ale i w CV. Otóż otrzymany certyfikat jest tak samo ważny, jak ten ze szkolenia na żywo. W rezultacie, można dojść do wniosku, że okres pandemii nie jest takim złym czasem - można go wykorzystać w sposób produktywny i rozwojowy. Firmy oferujące szkolenia online często poza przeprowadzaniem webinarów, dają uczestnikom niemal bezterminowy dostęp do wszystkich materiałów, pomocy i profesjonalnych treści. W rezultacie oznacza to bezstresowe i nade wszystko efektywne podnoszenie kwalifikacji. Wystarczą wyłącznie chęci oraz odrobina wolnego czasu. Przy okazji warto jeszcze raz zaznaczyć - szkolenie online z certyfikatem to pełnoprawny kurs, który zwieńczony jest dokumentem wystawionym przez firmę szkoleniową oraz konkretną placówkę oświatową. 

Fot. Pixabay

Szkolenie online jest więc korzystną formą dla obu stron - zarówno dla organizatorów, którzy w taki sposób docierają do większej liczby osób oraz dla uczestników, mogących cieszyć się nowymi doświadczeniami i wiadomościami w domowym zaciszu, bez zajmujących czas dojazdów. Śmiało można wysnuć wniosek, że pandemia tylko przyspieszyła pewne procesy, które i tak były nieuchronne. A są nimi chociażby cyfryzacja i przeniesienie większej części aktywności - w tym biznesowej - do sfery online. Szkolenia i konferencje w formie zdalnej z pewnością zostaną już z nami na zawsze. Warto, by zdali sobie sprawę z tego właściciele firm, które jeszcze w pełni nie dostosowały się do tej nowej rzeczywistości i do nowego typu odbiorcy, którym powoli stają się przedstawiciele pokolenia Z, czyli inaczej mówiąc, pokolenia internetowego.

Mogą Cię Zainteresować również

Eventy hybrydowe - czym są i jaka jest ich przyszłość?

Eventy hybrydowe - czym są i jaka jest ich przyszłość?

Konferencja online - organizacja konferencji w czasach pandemii

Konferencja online - organizacja konferencji w czasach pandemii