Antywirusowy oczyszczacz powietrza nowej generacji trafił już nawet do hoteli
Antywirusowy oczyszczacz powietrza nowej generacji może zapewne budzić wiele kontrowersji, nasuwać wiele pytań typu: "czym różni się taki antywirusowy oczyszczacz od takiego zwykłego?", "czy na pewno jest skuteczny?", "czy na pewno jest potrzebny?".
Hotel Dębowy Biowellness & Spa na Dolnym Śląsku postanowił sam to sprawdzić i jako pierwszy w Polsce hotel przetestować ten nowatorski sprzęt.
Qair 2000 to urządzenie, którego skuteczność sprawdzono już w placówkach medycznych. Jest to certyfikowane urządzenie. Należy do polskiego producenta airQ2. Urządzenie Qair 2000 jest przystosowane do wykorzystania w dużych pomieszczeniach (ma wydajność wymiany/oczyszczenia 100 % powietrza 450 m³ na godzinę) oraz posiada certyfikaty potwierdzające jego skuteczność. Urządzenie to łączy w sobie wyspecjalizowane zalety filtrów HEPA, lampy UV-C i miedzi, która przyspiesza rozkład mikroorganizmów i wirusów. Eliminuje nie tylko cząsteczki smogu, kurz i alergeny, ale także zanieczyszczenia chemiczne pochodzące ze środków czyszczących oraz biologiczne, takie jak bakterie i wirusy. Gwarantuje skuteczność filtracji na poziomie 99,995 % i stałe monitorowanie tego procesu.
Takie urządzenie może być stosowane np. w hotelowym lobby, w recepcji czy na siłowni. Sprawdzi się również w hotelowych pokojach w przerwie między jednymi gośćmi a następnymi.
– Mając na uwadze bezpieczeństwo naszych gości i pracowników, szukaliśmy wydajnego urządzenia oczyszczającego powietrze z wirusów, które zapewniłoby filtrację na poziomie bliskim 100 %. Takim właśnie urządzeniem jest Qair2000, które dodatkowo pozwala w przejrzysty sposób monitorować proces oczyszczania powietrza. – mówi Karolina Sochaj, manager Hotelu Dębowego.
Urządzenie Qair 2000 zostało przetestowane przez niezależne instytuty badawcze w zakresie: bezpieczeństwa pod kątem lampy UV-C; skuteczności pod kątem drobnoustrojów, pleśni i drożdży; skuteczności pod kątem zanieczyszczeń sali operacyjnej w warunkach rzeczywistych; szczelności ogólnej urządzenia wentylacyjnego z wykorzystaniem aerozolu DESH; skuteczności z wykorzystaniem aerozolu w zależności od wielkości cząsteczek oraz skuteczności działania urządzenia pod kątem stężenia pyłów zawieszonych.
INFORMACJA PRASOWA